2023 жылғы 8 қыркүйекте мектеп оқушылары "Сергіту сәті" республикалық челленджіне белсенді қатысты.

WhatsApp Image 2023 02 15 at 10.30.59   WhatsApp Image 2023 02 15 at 10.30.58 1   WhatsApp Image 2023 02 15 at 10.30.58

1989 жылы 15 ақпан КеңесәскерлерініңАуғанстанжеріненшығарылғанкүніретіндетарихқаенді. Осы күнаясында 14 ақпанда «Жасұлан» бірыңғайбалалар мен жасөспірімдерұйымы»мүшелері 7-9 сыныпоқушыларыныңАуғансоғысыныңардагерлеріХудайбердинРафатҒафуриұлы, ЖаманқұловТалғатҚасымұлыменкездесуінұйымдастырды. ОларАуғансоғысыныңқасіреттікүндерін, солсоғыстақазатапқандардыескеалып, өскелеңұрпақтыОтанынсүюге, оныңлайықтықорғаушысыболуғашақырды. Оқушыларүшінбұлұмытылмаскездесуолардыңжүректеріндеөшпесізқалдырды. Мектеп директоры Бралина Р.З., келгенқонақтарғамазмұндыбаяндамасы мен өскелеңұрпақтыпатриоттыққатәрбиелеугебелсенеқатысқаныүшіналғысынбілдірді.

WhatsApp Image 2023 02 15 at 10.40.25   WhatsApp Image 2023 02 15 at 10.40.25 1   WhatsApp Image 2023 02 15 at 10.40.27

"№1 негізгі орта мектеп" КММ - де облыстықжобағаарналғансалтанаттыжиынөтті, "Батыр партасы" - бұлоқушыүстелі, ондабатырдыңфотосуреті, оныңөмірбаяны мен еңбегітуралыақпараторналастырылған. Жобаныңмақсаты–мектепоқушыларынаержүрекісжасаған, жекебатылдық пен жанқиярлыққадайынжерлесінеске салу. Өлгендердіескеалу-әрадамныңміндеті. Өткендіұмыту-Отаннамысыүшінөмірсыйлағанадамдардыұмыту деген сөз.Бізолардымәңгіестесақтайық! Батырдыңпартасынабіріншіболыпотыруқұқығы 9-сынып оқушысы Аксенова Ангелинағаберіледі.

Оқу жылының басынан оқу-тәрбие жұмысы жылдық жоспарлаудың мақсаты мен міндеттеріне сәйкес жүргізілді. Барлық іс-шаралар тұлғалық-бағдарлы білім беру және білім беру ортасын құру процесінің тізбегінің буындары болды.

Қазақстандық патриотизмді, еліміздің мемлекеттік рәміздерін құрметтеуді, азаматтықты, төзімділікті, рухани-адамгершілік, тәні сау тұлғаны қалыптастырудың басым мәселелерін айқындау;«Тәрбиенің тұжырымдамалық негіздері» бойынша 8 бағытты қамтитын тәрбие жұмысының жоспары жасалды: қазақстандық патриотизм мен азаматтықты тәрбиелеу, құқықтық тәрбие беру; рухани-адамгершілік тәрбие беру; ұлттық тәрбие; отбасы тәрбиесі; еңбек, экономикалық және экологиялық білім; көпмәдениетті және көркем-эстетикалық тәрбие беру; интеллектуалдық білім беру; дене шынықтыру, салауатты өмір салты.

Мектептің оқу-тәрбие жұмысы оқу білімдерін, үйірмелер мен секциялардағы сабақтарды, сыныптан және мектептен тыс жұмыстарды біріктіре отырып, бүкіл педагогикалық процесті қамтиды.

Жыл бойы оқушылар мектеп КТД, аудандық және облыстық, республикалық байқауларға қатысып, жүлделі орындарға ие болды: «Мүсін» номинациясы бойынша байқаудың аудандық кезеңінде 2-орын 7-сынып оқушысы Сергей Миллер,«Отбасы жайлылығы» республикалық сурет және қолөнер байқауында 1-дәрежелі диплом 2-сынып оқушысы Астафьев Тимур, «Кітап – ең жақсы шынайы дос» республикалық эссе байқауында 1-дәрежелі диплом оқушысы Борисова Марина және т.б

Оқу жылының басында «Сәндік-қолданбалы өнер», «Тіл», «Макраме», «Бисер», «Табиғи материалдар» үйірмелері, сонымен қатар спорттық  секциялары «Ұлттық ойындар», Тоғыз құмалақ, «Волейбол», «Баскетбол», «Шаңғы тебу», «Дойбы-шахмат» ұйымдастырылды.  Үйірмелер мен секцияларға мектеп оқушыларының 98 пайызы қатысады. Барлық үйірме жұмыстары оқушылардың шығармашылық, танымдық, дене қабілеттерін дамытуға ықпал етеді.