1school

Мектеп тарихы

1923 жылы Селолық кеңес орыс ұлтының балалары үшін бастауыш мектебін ашты. Қаламыздың тұңғыш мектебінің тарихы осылай басталады.

1930 жылы Жітіқарада бастауыш мектептердің негізінде бір ғана бесінші сынып (қазақ және орыс) болатын ФЗЖ (фабрикалық-зауыттық жетіжылдық) ашылды.

1932 жылдың күзіне қарай жеті жылдық мектептер толыққанды мектептерге айналды, олардың құрамына 5, 6, 7 сыныптар кірді. Мектептер «№ 1 мектеп – орыс тілі», «№ 2 мектеп – қазақ тілі» деп атала бастады.

1933 жылдың күзінде жетіжылдық мектептер негізінде «тоғыз жылдықтар» ашылды, орта білім беретін жаңа мектептер осылай аталды: №1 орыс орта мектебі, №2 қазақ орта мектебі.

1956 жылы №1 орта мектеп политехникалық болып, 5 тоғызыншы, 4 он бірінші сынып, оның ішінде 2 тоғызыншы, 1 оныншы және 1 он бірінші қазақ сыныбы болды.

1972 жылы мектеп кеңейді (мектептің кеңейтімі пайдалануға берілді, ол қазіргі уақытта №1 бастауыш мектептің бас ғимараты болып табылады). Оған №3 мектептің мұғалімдері мен оқушылары қосылды.

90-шы жылдар мектеп өміріндегі ең қиын жылдар. Мектеп ғимараты екі рет еріген. ЖМЗ басшыларының арқасында мектептің тек кеңейтімі қалпына келтірілді. 1993-94 жылдары мектеп өзінің соңғы жоғары сыныптарын шығарды.

1994 жылы мектеп «толық орта мектеп», кейін «негізгі» деп аталды.

Қазіргі таңда №1 негізгі орта мектепте 100-ден астам оқушы білім алуда.